Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
descentralitzo
descentralitzes
descentralitza
descentralitzem
descentralitzeu
descentralitzen
Imperfet
descentralitzava
descentralitzaves
descentralitzava
descentralitzŕvem
descentralitzŕveu
descentralitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
descentralitzat
descentralitzat
descentralitzat
descentralitzat
descentralitzat
descentralitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
descentralitzat
descentralitzat
descentralitzat
descentralitzat
descentralitzat
descentralitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
descentralitzí
descentralitzares
descentralitzŕ
descentralitzŕrem
descentralitzŕreu
descentralitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
descentralitzat
descentralitzat
descentralitzat
descentralitzat
descentralitzat
descentralitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
descentralitzar
descentralitzar
descentralitzar
descentralitzar
descentralitzar
descentralitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
descentralitzat
descentralitzat
descentralitzat
descentralitzat
descentralitzat
descentralitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
descentralitzaré
descentralitzarŕs
descentralitzarŕ
descentralitzarem
descentralitzareu
descentralitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
descentralitzat
descentralitzat
descentralitzat
descentralitzat
descentralitzat
descentralitzat
Condicional
descentralitzaria
descentralitzaries
descentralitzaria
descentralitzaríem
descentralitzaríeu
descentralitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
descentralitzat
descentralitzat
descentralitzat
descentralitzat
descentralitzat
descentralitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
descentralitzi
descentralitzis
descentralitzi
descentralitzem
descentralitzeu
descentralitzin
Imperfet
descentralitzés
descentralitzessis
descentralitzés
descentralitzéssim
descentralitzéssiu
descentralitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
descentralitzat
descentralitzat
descentralitzat
descentralitzat
descentralitzat
descentralitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
descentralitzat
descentralitzat
descentralitzat
descentralitzat
descentralitzat
descentralitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
descentralitza

descentralitzi
descentralitzem
descentralitzeu
descentralitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
descentralitzant
Participi
descentralitzat
descentralitzada
descentralitzats
descentralitzades