Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
descastellanitzo
descastellanitzes
descastellanitza
descastellanitzem
descastellanitzeu
descastellanitzen
Imperfet
descastellanitzava
descastellanitzaves
descastellanitzava
descastellanitzŕvem
descastellanitzŕveu
descastellanitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
descastellanitzat
descastellanitzat
descastellanitzat
descastellanitzat
descastellanitzat
descastellanitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
descastellanitzat
descastellanitzat
descastellanitzat
descastellanitzat
descastellanitzat
descastellanitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
descastellanitzí
descastellanitzares
descastellanitzŕ
descastellanitzŕrem
descastellanitzŕreu
descastellanitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
descastellanitzat
descastellanitzat
descastellanitzat
descastellanitzat
descastellanitzat
descastellanitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
descastellanitzar
descastellanitzar
descastellanitzar
descastellanitzar
descastellanitzar
descastellanitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
descastellanitzat
descastellanitzat
descastellanitzat
descastellanitzat
descastellanitzat
descastellanitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
descastellanitzaré
descastellanitzarŕs
descastellanitzarŕ
descastellanitzarem
descastellanitzareu
descastellanitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
descastellanitzat
descastellanitzat
descastellanitzat
descastellanitzat
descastellanitzat
descastellanitzat
Condicional
descastellanitzaria
descastellanitzaries
descastellanitzaria
descastellanitzaríem
descastellanitzaríeu
descastellanitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
descastellanitzat
descastellanitzat
descastellanitzat
descastellanitzat
descastellanitzat
descastellanitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
descastellanitzi
descastellanitzis
descastellanitzi
descastellanitzem
descastellanitzeu
descastellanitzin
Imperfet
descastellanitzés
descastellanitzessis
descastellanitzés
descastellanitzéssim
descastellanitzéssiu
descastellanitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
descastellanitzat
descastellanitzat
descastellanitzat
descastellanitzat
descastellanitzat
descastellanitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
descastellanitzat
descastellanitzat
descastellanitzat
descastellanitzat
descastellanitzat
descastellanitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
descastellanitza

descastellanitzi
descastellanitzem
descastellanitzeu
descastellanitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
descastellanitzant
Participi
descastellanitzat
descastellanitzada
descastellanitzats
descastellanitzades