Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
descarbonitzo
descarbonitzes
descarbonitza
descarbonitzem
descarbonitzeu
descarbonitzen
Imperfet
descarbonitzava
descarbonitzaves
descarbonitzava
descarbonitzŕvem
descarbonitzŕveu
descarbonitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
descarbonitzat
descarbonitzat
descarbonitzat
descarbonitzat
descarbonitzat
descarbonitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
descarbonitzat
descarbonitzat
descarbonitzat
descarbonitzat
descarbonitzat
descarbonitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
descarbonitzí
descarbonitzares
descarbonitzŕ
descarbonitzŕrem
descarbonitzŕreu
descarbonitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
descarbonitzat
descarbonitzat
descarbonitzat
descarbonitzat
descarbonitzat
descarbonitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
descarbonitzar
descarbonitzar
descarbonitzar
descarbonitzar
descarbonitzar
descarbonitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
descarbonitzat
descarbonitzat
descarbonitzat
descarbonitzat
descarbonitzat
descarbonitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
descarbonitzaré
descarbonitzarŕs
descarbonitzarŕ
descarbonitzarem
descarbonitzareu
descarbonitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
descarbonitzat
descarbonitzat
descarbonitzat
descarbonitzat
descarbonitzat
descarbonitzat
Condicional
descarbonitzaria
descarbonitzaries
descarbonitzaria
descarbonitzaríem
descarbonitzaríeu
descarbonitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
descarbonitzat
descarbonitzat
descarbonitzat
descarbonitzat
descarbonitzat
descarbonitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
descarbonitzi
descarbonitzis
descarbonitzi
descarbonitzem
descarbonitzeu
descarbonitzin
Imperfet
descarbonitzés
descarbonitzessis
descarbonitzés
descarbonitzéssim
descarbonitzéssiu
descarbonitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
descarbonitzat
descarbonitzat
descarbonitzat
descarbonitzat
descarbonitzat
descarbonitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
descarbonitzat
descarbonitzat
descarbonitzat
descarbonitzat
descarbonitzat
descarbonitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
descarbonitza

descarbonitzi
descarbonitzem
descarbonitzeu
descarbonitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
descarbonitzant
Participi
descarbonitzat
descarbonitzada
descarbonitzats
descarbonitzades