Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
descapitalitzo
descapitalitzes
descapitalitza
descapitalitzem
descapitalitzeu
descapitalitzen
Imperfet
descapitalitzava
descapitalitzaves
descapitalitzava
descapitalitzŕvem
descapitalitzŕveu
descapitalitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
descapitalitzat
descapitalitzat
descapitalitzat
descapitalitzat
descapitalitzat
descapitalitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
descapitalitzat
descapitalitzat
descapitalitzat
descapitalitzat
descapitalitzat
descapitalitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
descapitalitzí
descapitalitzares
descapitalitzŕ
descapitalitzŕrem
descapitalitzŕreu
descapitalitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
descapitalitzat
descapitalitzat
descapitalitzat
descapitalitzat
descapitalitzat
descapitalitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
descapitalitzar
descapitalitzar
descapitalitzar
descapitalitzar
descapitalitzar
descapitalitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
descapitalitzat
descapitalitzat
descapitalitzat
descapitalitzat
descapitalitzat
descapitalitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
descapitalitzaré
descapitalitzarŕs
descapitalitzarŕ
descapitalitzarem
descapitalitzareu
descapitalitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
descapitalitzat
descapitalitzat
descapitalitzat
descapitalitzat
descapitalitzat
descapitalitzat
Condicional
descapitalitzaria
descapitalitzaries
descapitalitzaria
descapitalitzaríem
descapitalitzaríeu
descapitalitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
descapitalitzat
descapitalitzat
descapitalitzat
descapitalitzat
descapitalitzat
descapitalitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
descapitalitzi
descapitalitzis
descapitalitzi
descapitalitzem
descapitalitzeu
descapitalitzin
Imperfet
descapitalitzés
descapitalitzessis
descapitalitzés
descapitalitzéssim
descapitalitzéssiu
descapitalitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
descapitalitzat
descapitalitzat
descapitalitzat
descapitalitzat
descapitalitzat
descapitalitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
descapitalitzat
descapitalitzat
descapitalitzat
descapitalitzat
descapitalitzat
descapitalitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
descapitalitza

descapitalitzi
descapitalitzem
descapitalitzeu
descapitalitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
descapitalitzant
Participi
descapitalitzat
descapitalitzada
descapitalitzats
descapitalitzades