Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
desbarbo
desbarbes
desbarba
desbarbem
desbarbeu
desbarben
Imperfet
desbarbava
desbarbaves
desbarbava
desbarbŕvem
desbarbŕveu
desbarbaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
desbarbat
desbarbat
desbarbat
desbarbat
desbarbat
desbarbat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
desbarbat
desbarbat
desbarbat
desbarbat
desbarbat
desbarbat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
desbarbí
desbarbares
desbarbŕ
desbarbŕrem
desbarbŕreu
desbarbaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
desbarbat
desbarbat
desbarbat
desbarbat
desbarbat
desbarbat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
desbarbar
desbarbar
desbarbar
desbarbar
desbarbar
desbarbar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
desbarbat
desbarbat
desbarbat
desbarbat
desbarbat
desbarbat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
desbarbaré
desbarbarŕs
desbarbarŕ
desbarbarem
desbarbareu
desbarbaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
desbarbat
desbarbat
desbarbat
desbarbat
desbarbat
desbarbat
Condicional
desbarbaria
desbarbaries
desbarbaria
desbarbaríem
desbarbaríeu
desbarbarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
desbarbat
desbarbat
desbarbat
desbarbat
desbarbat
desbarbat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
desbarbi
desbarbis
desbarbi
desbarbem
desbarbeu
desbarbin
Imperfet
desbarbés
desbarbessis
desbarbés
desbarbéssim
desbarbéssiu
desbarbessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
desbarbat
desbarbat
desbarbat
desbarbat
desbarbat
desbarbat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
desbarbat
desbarbat
desbarbat
desbarbat
desbarbat
desbarbat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
desbarba

desbarbi
desbarbem
desbarbeu
desbarbin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
desbarbant
Participi
desbarbat
desbarbada
desbarbats
desbarbades