Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
desbalbo
desbalbes
desbalba
desbalbem
desbalbeu
desbalben
Imperfet
desbalbava
desbalbaves
desbalbava
desbalbŕvem
desbalbŕveu
desbalbaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
desbalbat
desbalbat
desbalbat
desbalbat
desbalbat
desbalbat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
desbalbat
desbalbat
desbalbat
desbalbat
desbalbat
desbalbat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
desbalbí
desbalbares
desbalbŕ
desbalbŕrem
desbalbŕreu
desbalbaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
desbalbat
desbalbat
desbalbat
desbalbat
desbalbat
desbalbat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
desbalbar
desbalbar
desbalbar
desbalbar
desbalbar
desbalbar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
desbalbat
desbalbat
desbalbat
desbalbat
desbalbat
desbalbat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
desbalbaré
desbalbarŕs
desbalbarŕ
desbalbarem
desbalbareu
desbalbaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
desbalbat
desbalbat
desbalbat
desbalbat
desbalbat
desbalbat
Condicional
desbalbaria
desbalbaries
desbalbaria
desbalbaríem
desbalbaríeu
desbalbarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
desbalbat
desbalbat
desbalbat
desbalbat
desbalbat
desbalbat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
desbalbi
desbalbis
desbalbi
desbalbem
desbalbeu
desbalbin
Imperfet
desbalbés
desbalbessis
desbalbés
desbalbéssim
desbalbéssiu
desbalbessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
desbalbat
desbalbat
desbalbat
desbalbat
desbalbat
desbalbat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
desbalbat
desbalbat
desbalbat
desbalbat
desbalbat
desbalbat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
desbalba

desbalbi
desbalbem
desbalbeu
desbalbin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
desbalbant
Participi
desbalbat
desbalbada
desbalbats
desbalbades