Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
desautoritzo
desautoritzes
desautoritza
desautoritzem
desautoritzeu
desautoritzen
Imperfet
desautoritzava
desautoritzaves
desautoritzava
desautoritzŕvem
desautoritzŕveu
desautoritzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
desautoritzat
desautoritzat
desautoritzat
desautoritzat
desautoritzat
desautoritzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
desautoritzat
desautoritzat
desautoritzat
desautoritzat
desautoritzat
desautoritzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
desautoritzí
desautoritzares
desautoritzŕ
desautoritzŕrem
desautoritzŕreu
desautoritzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
desautoritzat
desautoritzat
desautoritzat
desautoritzat
desautoritzat
desautoritzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
desautoritzar
desautoritzar
desautoritzar
desautoritzar
desautoritzar
desautoritzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
desautoritzat
desautoritzat
desautoritzat
desautoritzat
desautoritzat
desautoritzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
desautoritzaré
desautoritzarŕs
desautoritzarŕ
desautoritzarem
desautoritzareu
desautoritzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
desautoritzat
desautoritzat
desautoritzat
desautoritzat
desautoritzat
desautoritzat
Condicional
desautoritzaria
desautoritzaries
desautoritzaria
desautoritzaríem
desautoritzaríeu
desautoritzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
desautoritzat
desautoritzat
desautoritzat
desautoritzat
desautoritzat
desautoritzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
desautoritzi
desautoritzis
desautoritzi
desautoritzem
desautoritzeu
desautoritzin
Imperfet
desautoritzés
desautoritzessis
desautoritzés
desautoritzéssim
desautoritzéssiu
desautoritzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
desautoritzat
desautoritzat
desautoritzat
desautoritzat
desautoritzat
desautoritzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
desautoritzat
desautoritzat
desautoritzat
desautoritzat
desautoritzat
desautoritzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
desautoritza

desautoritzi
desautoritzem
desautoritzeu
desautoritzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
desautoritzant
Participi
desautoritzat
desautoritzada
desautoritzats
desautoritzades