Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
desagraeixo
desagraeixes
desagraeix
desagra´m
desagra´u
desagraeixen
Imperfet
desagra´a
desagra´es
desagra´a
desagraÝem
desagraÝeu
desagra´en
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
desagra´t
desagra´t
desagra´t
desagra´t
desagra´t
desagra´t
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
desagra´t
desagra´t
desagra´t
desagra´t
desagra´t
desagra´t
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
desagraÝ
desagra´res
desagraÝ
desagraÝrem
desagraÝreu
desagra´ren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
desagra´t
desagra´t
desagra´t
desagra´t
desagra´t
desagra´t
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
desagrair
desagrair
desagrair
desagrair
desagrair
desagrair
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
desagra´t
desagra´t
desagra´t
desagra´t
desagra´t
desagra´t
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
desagrairÚ
desagrairÓs
desagrairÓ
desagrairem
desagraireu
desagrairan
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
desagra´t
desagra´t
desagra´t
desagra´t
desagra´t
desagra´t
Condicional
desagrairia
desagrairies
desagrairia
desagrairÝem
desagrairÝeu
desagrairien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
desagra´t
desagra´t
desagra´t
desagra´t
desagra´t
desagra´t

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
desagraeixi
desagraeixis
desagraeixi
desagra´m
desagra´u
desagraeixin
Imperfet
desagraÝs
desagra´ssis
desagraÝs
desagraÝssim
desagraÝssiu
desagra´ssin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
desagra´t
desagra´t
desagra´t
desagra´t
desagra´t
desagra´t
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
desagra´t
desagra´t
desagra´t
desagra´t
desagra´t
desagra´t

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
desagraeix

desagraeixi
desagra´m
desagra´u
desagraeixin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
desagraint
Participi
desagra´t
desagra´da
desagra´ts
desagra´des