Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
desadobo
desadobes
desadoba
desadobem
desadobeu
desadoben
Imperfet
desadobava
desadobaves
desadobava
desadobŕvem
desadobŕveu
desadobaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
desadobat
desadobat
desadobat
desadobat
desadobat
desadobat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
desadobat
desadobat
desadobat
desadobat
desadobat
desadobat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
desadobí
desadobares
desadobŕ
desadobŕrem
desadobŕreu
desadobaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
desadobat
desadobat
desadobat
desadobat
desadobat
desadobat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
desadobar
desadobar
desadobar
desadobar
desadobar
desadobar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
desadobat
desadobat
desadobat
desadobat
desadobat
desadobat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
desadobaré
desadobarŕs
desadobarŕ
desadobarem
desadobareu
desadobaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
desadobat
desadobat
desadobat
desadobat
desadobat
desadobat
Condicional
desadobaria
desadobaries
desadobaria
desadobaríem
desadobaríeu
desadobarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
desadobat
desadobat
desadobat
desadobat
desadobat
desadobat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
desadobi
desadobis
desadobi
desadobem
desadobeu
desadobin
Imperfet
desadobés
desadobessis
desadobés
desadobéssim
desadobéssiu
desadobessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
desadobat
desadobat
desadobat
desadobat
desadobat
desadobat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
desadobat
desadobat
desadobat
desadobat
desadobat
desadobat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
desadoba

desadobi
desadobem
desadobeu
desadobin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
desadobant
Participi
desadobat
desadobada
desadobats
desadobades