Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
derivatitzo
derivatitzes
derivatitza
derivatitzem
derivatitzeu
derivatitzen
Imperfet
derivatitzava
derivatitzaves
derivatitzava
derivatitzŕvem
derivatitzŕveu
derivatitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
derivatitzat
derivatitzat
derivatitzat
derivatitzat
derivatitzat
derivatitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
derivatitzat
derivatitzat
derivatitzat
derivatitzat
derivatitzat
derivatitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
derivatitzí
derivatitzares
derivatitzŕ
derivatitzŕrem
derivatitzŕreu
derivatitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
derivatitzat
derivatitzat
derivatitzat
derivatitzat
derivatitzat
derivatitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
derivatitzar
derivatitzar
derivatitzar
derivatitzar
derivatitzar
derivatitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
derivatitzat
derivatitzat
derivatitzat
derivatitzat
derivatitzat
derivatitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
derivatitzaré
derivatitzarŕs
derivatitzarŕ
derivatitzarem
derivatitzareu
derivatitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
derivatitzat
derivatitzat
derivatitzat
derivatitzat
derivatitzat
derivatitzat
Condicional
derivatitzaria
derivatitzaries
derivatitzaria
derivatitzaríem
derivatitzaríeu
derivatitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
derivatitzat
derivatitzat
derivatitzat
derivatitzat
derivatitzat
derivatitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
derivatitzi
derivatitzis
derivatitzi
derivatitzem
derivatitzeu
derivatitzin
Imperfet
derivatitzés
derivatitzessis
derivatitzés
derivatitzéssim
derivatitzéssiu
derivatitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
derivatitzat
derivatitzat
derivatitzat
derivatitzat
derivatitzat
derivatitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
derivatitzat
derivatitzat
derivatitzat
derivatitzat
derivatitzat
derivatitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
derivatitza

derivatitzi
derivatitzem
derivatitzeu
derivatitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
derivatitzant
Participi
derivatitzat
derivatitzada
derivatitzats
derivatitzades