Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
dentalitzo
dentalitzes
dentalitza
dentalitzem
dentalitzeu
dentalitzen
Imperfet
dentalitzava
dentalitzaves
dentalitzava
dentalitzŕvem
dentalitzŕveu
dentalitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
dentalitzat
dentalitzat
dentalitzat
dentalitzat
dentalitzat
dentalitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
dentalitzat
dentalitzat
dentalitzat
dentalitzat
dentalitzat
dentalitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
dentalitzí
dentalitzares
dentalitzŕ
dentalitzŕrem
dentalitzŕreu
dentalitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
dentalitzat
dentalitzat
dentalitzat
dentalitzat
dentalitzat
dentalitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
dentalitzar
dentalitzar
dentalitzar
dentalitzar
dentalitzar
dentalitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
dentalitzat
dentalitzat
dentalitzat
dentalitzat
dentalitzat
dentalitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
dentalitzaré
dentalitzarŕs
dentalitzarŕ
dentalitzarem
dentalitzareu
dentalitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
dentalitzat
dentalitzat
dentalitzat
dentalitzat
dentalitzat
dentalitzat
Condicional
dentalitzaria
dentalitzaries
dentalitzaria
dentalitzaríem
dentalitzaríeu
dentalitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
dentalitzat
dentalitzat
dentalitzat
dentalitzat
dentalitzat
dentalitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
dentalitzi
dentalitzis
dentalitzi
dentalitzem
dentalitzeu
dentalitzin
Imperfet
dentalitzés
dentalitzessis
dentalitzés
dentalitzéssim
dentalitzéssiu
dentalitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
dentalitzat
dentalitzat
dentalitzat
dentalitzat
dentalitzat
dentalitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
dentalitzat
dentalitzat
dentalitzat
dentalitzat
dentalitzat
dentalitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
dentalitza

dentalitzi
dentalitzem
dentalitzeu
dentalitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
dentalitzant
Participi
dentalitzat
dentalitzada
dentalitzats
dentalitzades