Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
delimito
delimites
delimita
delimitem
delimiteu
delimiten
Imperfet
delimitava
delimitaves
delimitava
delimitÓvem
delimitÓveu
delimitaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
delimitat
delimitat
delimitat
delimitat
delimitat
delimitat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
delimitat
delimitat
delimitat
delimitat
delimitat
delimitat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
delimitÝ
delimitares
delimitÓ
delimitÓrem
delimitÓreu
delimitaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
delimitat
delimitat
delimitat
delimitat
delimitat
delimitat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
delimitar
delimitar
delimitar
delimitar
delimitar
delimitar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
delimitat
delimitat
delimitat
delimitat
delimitat
delimitat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
delimitarÚ
delimitarÓs
delimitarÓ
delimitarem
delimitareu
delimitaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
delimitat
delimitat
delimitat
delimitat
delimitat
delimitat
Condicional
delimitaria
delimitaries
delimitaria
delimitarÝem
delimitarÝeu
delimitarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
delimitat
delimitat
delimitat
delimitat
delimitat
delimitat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
delimiti
delimitis
delimiti
delimitem
delimiteu
delimitin
Imperfet
delimitÚs
delimitessis
delimitÚs
delimitÚssim
delimitÚssiu
delimitessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
delimitat
delimitat
delimitat
delimitat
delimitat
delimitat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
delimitat
delimitat
delimitat
delimitat
delimitat
delimitat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
delimita

delimiti
delimitem
delimiteu
delimitin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
delimitant
Participi
delimitat
delimitada
delimitats
delimitades