Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
debilito
debilites
debilita
debilitem
debiliteu
debiliten
Imperfet
debilitava
debilitaves
debilitava
debilitÓvem
debilitÓveu
debilitaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
debilitat
debilitat
debilitat
debilitat
debilitat
debilitat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
debilitat
debilitat
debilitat
debilitat
debilitat
debilitat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
debilitÝ
debilitares
debilitÓ
debilitÓrem
debilitÓreu
debilitaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
debilitat
debilitat
debilitat
debilitat
debilitat
debilitat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
debilitar
debilitar
debilitar
debilitar
debilitar
debilitar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
debilitat
debilitat
debilitat
debilitat
debilitat
debilitat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
debilitarÚ
debilitarÓs
debilitarÓ
debilitarem
debilitareu
debilitaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
debilitat
debilitat
debilitat
debilitat
debilitat
debilitat
Condicional
debilitaria
debilitaries
debilitaria
debilitarÝem
debilitarÝeu
debilitarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
debilitat
debilitat
debilitat
debilitat
debilitat
debilitat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
debiliti
debilitis
debiliti
debilitem
debiliteu
debilitin
Imperfet
debilitÚs
debilitessis
debilitÚs
debilitÚssim
debilitÚssiu
debilitessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
debilitat
debilitat
debilitat
debilitat
debilitat
debilitat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
debilitat
debilitat
debilitat
debilitat
debilitat
debilitat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
debilita

debiliti
debilitem
debiliteu
debilitin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
debilitant
Participi
debilitat
debilitada
debilitats
debilitades