Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
culturitzo
culturitzes
culturitza
culturitzem
culturitzeu
culturitzen
Imperfet
culturitzava
culturitzaves
culturitzava
culturitzÓvem
culturitzÓveu
culturitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
culturitzat
culturitzat
culturitzat
culturitzat
culturitzat
culturitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
culturitzat
culturitzat
culturitzat
culturitzat
culturitzat
culturitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
culturitzÝ
culturitzares
culturitzÓ
culturitzÓrem
culturitzÓreu
culturitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
culturitzat
culturitzat
culturitzat
culturitzat
culturitzat
culturitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
culturitzar
culturitzar
culturitzar
culturitzar
culturitzar
culturitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
culturitzat
culturitzat
culturitzat
culturitzat
culturitzat
culturitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
culturitzarÚ
culturitzarÓs
culturitzarÓ
culturitzarem
culturitzareu
culturitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
culturitzat
culturitzat
culturitzat
culturitzat
culturitzat
culturitzat
Condicional
culturitzaria
culturitzaries
culturitzaria
culturitzarÝem
culturitzarÝeu
culturitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
culturitzat
culturitzat
culturitzat
culturitzat
culturitzat
culturitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
culturitzi
culturitzis
culturitzi
culturitzem
culturitzeu
culturitzin
Imperfet
culturitzÚs
culturitzessis
culturitzÚs
culturitzÚssim
culturitzÚssiu
culturitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
culturitzat
culturitzat
culturitzat
culturitzat
culturitzat
culturitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
culturitzat
culturitzat
culturitzat
culturitzat
culturitzat
culturitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
culturitza

culturitzi
culturitzem
culturitzeu
culturitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
culturitzant
Participi
culturitzat
culturitzada
culturitzats
culturitzades