Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
cotitzo
cotitzes
cotitza
cotitzem
cotitzeu
cotitzen
Imperfet
cotitzava
cotitzaves
cotitzava
cotitzŕvem
cotitzŕveu
cotitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
cotitzat
cotitzat
cotitzat
cotitzat
cotitzat
cotitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
cotitzat
cotitzat
cotitzat
cotitzat
cotitzat
cotitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
cotitzí
cotitzares
cotitzŕ
cotitzŕrem
cotitzŕreu
cotitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
cotitzat
cotitzat
cotitzat
cotitzat
cotitzat
cotitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
cotitzar
cotitzar
cotitzar
cotitzar
cotitzar
cotitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
cotitzat
cotitzat
cotitzat
cotitzat
cotitzat
cotitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
cotitzaré
cotitzarŕs
cotitzarŕ
cotitzarem
cotitzareu
cotitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
cotitzat
cotitzat
cotitzat
cotitzat
cotitzat
cotitzat
Condicional
cotitzaria
cotitzaries
cotitzaria
cotitzaríem
cotitzaríeu
cotitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
cotitzat
cotitzat
cotitzat
cotitzat
cotitzat
cotitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
cotitzi
cotitzis
cotitzi
cotitzem
cotitzeu
cotitzin
Imperfet
cotitzés
cotitzessis
cotitzés
cotitzéssim
cotitzéssiu
cotitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
cotitzat
cotitzat
cotitzat
cotitzat
cotitzat
cotitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
cotitzat
cotitzat
cotitzat
cotitzat
cotitzat
cotitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
cotitza

cotitzi
cotitzem
cotitzeu
cotitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
cotitzant
Participi
cotitzat
cotitzada
cotitzats
cotitzades