Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
copelˇlo
copelˇles
copelˇla
copelˇlem
copelˇleu
copelˇlen
Imperfet
copelˇlava
copelˇlaves
copelˇlava
copelˇlŕvem
copelˇlŕveu
copelˇlaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
copelˇlat
copelˇlat
copelˇlat
copelˇlat
copelˇlat
copelˇlat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
copelˇlat
copelˇlat
copelˇlat
copelˇlat
copelˇlat
copelˇlat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
copelˇlí
copelˇlares
copelˇlŕ
copelˇlŕrem
copelˇlŕreu
copelˇlaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
copelˇlat
copelˇlat
copelˇlat
copelˇlat
copelˇlat
copelˇlat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
copelˇlar
copelˇlar
copelˇlar
copelˇlar
copelˇlar
copelˇlar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
copelˇlat
copelˇlat
copelˇlat
copelˇlat
copelˇlat
copelˇlat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
copelˇlaré
copelˇlarŕs
copelˇlarŕ
copelˇlarem
copelˇlareu
copelˇlaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
copelˇlat
copelˇlat
copelˇlat
copelˇlat
copelˇlat
copelˇlat
Condicional
copelˇlaria
copelˇlaries
copelˇlaria
copelˇlaríem
copelˇlaríeu
copelˇlarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
copelˇlat
copelˇlat
copelˇlat
copelˇlat
copelˇlat
copelˇlat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
copelˇli
copelˇlis
copelˇli
copelˇlem
copelˇleu
copelˇlin
Imperfet
copelˇlés
copelˇlessis
copelˇlés
copelˇléssim
copelˇléssiu
copelˇlessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
copelˇlat
copelˇlat
copelˇlat
copelˇlat
copelˇlat
copelˇlat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
copelˇlat
copelˇlat
copelˇlat
copelˇlat
copelˇlat
copelˇlat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
copelˇla

copelˇli
copelˇlem
copelˇleu
copelˇlin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
copelˇlant
Participi
copelˇlat
copelˇlada
copelˇlats
copelˇlades