Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
contemporitzo
contemporitzes
contemporitza
contemporitzem
contemporitzeu
contemporitzen
Imperfet
contemporitzava
contemporitzaves
contemporitzava
contemporitzŕvem
contemporitzŕveu
contemporitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
contemporitzat
contemporitzat
contemporitzat
contemporitzat
contemporitzat
contemporitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
contemporitzat
contemporitzat
contemporitzat
contemporitzat
contemporitzat
contemporitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
contemporitzí
contemporitzares
contemporitzŕ
contemporitzŕrem
contemporitzŕreu
contemporitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
contemporitzat
contemporitzat
contemporitzat
contemporitzat
contemporitzat
contemporitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
contemporitzar
contemporitzar
contemporitzar
contemporitzar
contemporitzar
contemporitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
contemporitzat
contemporitzat
contemporitzat
contemporitzat
contemporitzat
contemporitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
contemporitzaré
contemporitzarŕs
contemporitzarŕ
contemporitzarem
contemporitzareu
contemporitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
contemporitzat
contemporitzat
contemporitzat
contemporitzat
contemporitzat
contemporitzat
Condicional
contemporitzaria
contemporitzaries
contemporitzaria
contemporitzaríem
contemporitzaríeu
contemporitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
contemporitzat
contemporitzat
contemporitzat
contemporitzat
contemporitzat
contemporitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
contemporitzi
contemporitzis
contemporitzi
contemporitzem
contemporitzeu
contemporitzin
Imperfet
contemporitzés
contemporitzessis
contemporitzés
contemporitzéssim
contemporitzéssiu
contemporitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
contemporitzat
contemporitzat
contemporitzat
contemporitzat
contemporitzat
contemporitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
contemporitzat
contemporitzat
contemporitzat
contemporitzat
contemporitzat
contemporitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
contemporitza

contemporitzi
contemporitzem
contemporitzeu
contemporitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
contemporitzant
Participi
contemporitzat
contemporitzada
contemporitzats
contemporitzades