Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
connaturalitzo
connaturalitzes
connaturalitza
connaturalitzem
connaturalitzeu
connaturalitzen
Imperfet
connaturalitzava
connaturalitzaves
connaturalitzava
connaturalitzŕvem
connaturalitzŕveu
connaturalitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
connaturalitzat
connaturalitzat
connaturalitzat
connaturalitzat
connaturalitzat
connaturalitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
connaturalitzat
connaturalitzat
connaturalitzat
connaturalitzat
connaturalitzat
connaturalitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
connaturalitzí
connaturalitzares
connaturalitzŕ
connaturalitzŕrem
connaturalitzŕreu
connaturalitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
connaturalitzat
connaturalitzat
connaturalitzat
connaturalitzat
connaturalitzat
connaturalitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
connaturalitzar
connaturalitzar
connaturalitzar
connaturalitzar
connaturalitzar
connaturalitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
connaturalitzat
connaturalitzat
connaturalitzat
connaturalitzat
connaturalitzat
connaturalitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
connaturalitzaré
connaturalitzarŕs
connaturalitzarŕ
connaturalitzarem
connaturalitzareu
connaturalitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
connaturalitzat
connaturalitzat
connaturalitzat
connaturalitzat
connaturalitzat
connaturalitzat
Condicional
connaturalitzaria
connaturalitzaries
connaturalitzaria
connaturalitzaríem
connaturalitzaríeu
connaturalitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
connaturalitzat
connaturalitzat
connaturalitzat
connaturalitzat
connaturalitzat
connaturalitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
connaturalitzi
connaturalitzis
connaturalitzi
connaturalitzem
connaturalitzeu
connaturalitzin
Imperfet
connaturalitzés
connaturalitzessis
connaturalitzés
connaturalitzéssim
connaturalitzéssiu
connaturalitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
connaturalitzat
connaturalitzat
connaturalitzat
connaturalitzat
connaturalitzat
connaturalitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
connaturalitzat
connaturalitzat
connaturalitzat
connaturalitzat
connaturalitzat
connaturalitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
connaturalitza

connaturalitzi
connaturalitzem
connaturalitzeu
connaturalitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
connaturalitzant
Participi
connaturalitzat
connaturalitzada
connaturalitzats
connaturalitzades