Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
conglobo
conglobes
congloba
conglobem
conglobeu
congloben
Imperfet
conglobava
conglobaves
conglobava
conglobŕvem
conglobŕveu
conglobaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
conglobat
conglobat
conglobat
conglobat
conglobat
conglobat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
conglobat
conglobat
conglobat
conglobat
conglobat
conglobat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
conglobí
conglobares
conglobŕ
conglobŕrem
conglobŕreu
conglobaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
conglobat
conglobat
conglobat
conglobat
conglobat
conglobat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
conglobar
conglobar
conglobar
conglobar
conglobar
conglobar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
conglobat
conglobat
conglobat
conglobat
conglobat
conglobat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
conglobaré
conglobarŕs
conglobarŕ
conglobarem
conglobareu
conglobaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
conglobat
conglobat
conglobat
conglobat
conglobat
conglobat
Condicional
conglobaria
conglobaries
conglobaria
conglobaríem
conglobaríeu
conglobarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
conglobat
conglobat
conglobat
conglobat
conglobat
conglobat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
conglobi
conglobis
conglobi
conglobem
conglobeu
conglobin
Imperfet
conglobés
conglobessis
conglobés
conglobéssim
conglobéssiu
conglobessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
conglobat
conglobat
conglobat
conglobat
conglobat
conglobat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
conglobat
conglobat
conglobat
conglobat
conglobat
conglobat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
congloba

conglobi
conglobem
conglobeu
conglobin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
conglobant
Participi
conglobat
conglobada
conglobats
conglobades