Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
conflueixo
conflueixes
conflueix
conflu´m
conflu´u
conflueixen
Imperfet
conflu´a
conflu´es
conflu´a
confluÝem
confluÝeu
conflu´en
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
conflu´t
conflu´t
conflu´t
conflu´t
conflu´t
conflu´t
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
conflu´t
conflu´t
conflu´t
conflu´t
conflu´t
conflu´t
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
confluÝ
conflu´res
confluÝ
confluÝrem
confluÝreu
conflu´ren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
conflu´t
conflu´t
conflu´t
conflu´t
conflu´t
conflu´t
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
confluir
confluir
confluir
confluir
confluir
confluir
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
conflu´t
conflu´t
conflu´t
conflu´t
conflu´t
conflu´t
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
confluirÚ
confluirÓs
confluirÓ
confluirem
confluireu
confluiran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
conflu´t
conflu´t
conflu´t
conflu´t
conflu´t
conflu´t
Condicional
confluiria
confluiries
confluiria
confluirÝem
confluirÝeu
confluirien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
conflu´t
conflu´t
conflu´t
conflu´t
conflu´t
conflu´t

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
conflueixi
conflueixis
conflueixi
conflu´m
conflu´u
conflueixin
Imperfet
confluÝs
conflu´ssis
confluÝs
confluÝssim
confluÝssiu
conflu´ssin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
conflu´t
conflu´t
conflu´t
conflu´t
conflu´t
conflu´t
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
conflu´t
conflu´t
conflu´t
conflu´t
conflu´t
conflu´t

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
conflueix

conflueixi
conflu´m
conflu´u
conflueixin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
confluint
Participi
conflu´t
conflu´da
conflu´ts
conflu´des