Infinitiu

Verbs en català

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
condormo
condorms
condorm
condormim
condormiu
condormen
Imperfet
condormia
condormies
condormia
condormíem
condormíeu
condormien
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
condormit
condormit
condormit
condormit
condormit
condormit
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
condormit
condormit
condormit
condormit
condormit
condormit
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
condormí
condormires
condormí
condormírem
condormíreu
condormiren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
condormit
condormit
condormit
condormit
condormit
condormit
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
condormir
condormir
condormir
condormir
condormir
condormir
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
condormit
condormit
condormit
condormit
condormit
condormit
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
condormiré
condormiràs
condormirà
condormirem
condormireu
condormiran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
condormit
condormit
condormit
condormit
condormit
condormit
Condicional
condormiria
condormiries
condormiria
condormiríem
condormiríeu
condormirien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
condormit
condormit
condormit
condormit
condormit
condormit

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
condormi
condormis
condormi
condormim
condormiu
condormin
Imperfet
condormís
condormissis
condormís
condormíssim
condormíssiu
condormissin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
condormit
condormit
condormit
condormit
condormit
condormit
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
condormit
condormit
condormit
condormit
condormit
condormit

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
condorm

condormi
condormim
condormiu
condormin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
condormint
Participi
condormit
condormida
condormits
condormides