Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
computo
computes
computa
computem
computeu
computen
Imperfet
computava
computaves
computava
computÓvem
computÓveu
computaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
computat
computat
computat
computat
computat
computat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
computat
computat
computat
computat
computat
computat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
computÝ
computares
computÓ
computÓrem
computÓreu
computaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
computat
computat
computat
computat
computat
computat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
computar
computar
computar
computar
computar
computar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
computat
computat
computat
computat
computat
computat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
computarÚ
computarÓs
computarÓ
computarem
computareu
computaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
computat
computat
computat
computat
computat
computat
Condicional
computaria
computaries
computaria
computarÝem
computarÝeu
computarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
computat
computat
computat
computat
computat
computat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
computi
computis
computi
computem
computeu
computin
Imperfet
computÚs
computessis
computÚs
computÚssim
computÚssiu
computessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
computat
computat
computat
computat
computat
computat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
computat
computat
computat
computat
computat
computat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
computa

computi
computem
computeu
computin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
computant
Participi
computat
computada
computats
computades