Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
compto
comptes
compta
comptem
compteu
compten
Imperfet
comptava
comptaves
comptava
comptÓvem
comptÓveu
comptaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
comptat
comptat
comptat
comptat
comptat
comptat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
comptat
comptat
comptat
comptat
comptat
comptat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
comptÝ
comptares
comptÓ
comptÓrem
comptÓreu
comptaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
comptat
comptat
comptat
comptat
comptat
comptat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
comptar
comptar
comptar
comptar
comptar
comptar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
comptat
comptat
comptat
comptat
comptat
comptat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
comptarÚ
comptarÓs
comptarÓ
comptarem
comptareu
comptaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
comptat
comptat
comptat
comptat
comptat
comptat
Condicional
comptaria
comptaries
comptaria
comptarÝem
comptarÝeu
comptarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
comptat
comptat
comptat
comptat
comptat
comptat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
compti
comptis
compti
comptem
compteu
comptin
Imperfet
comptÚs
comptessis
comptÚs
comptÚssim
comptÚssiu
comptessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
comptat
comptat
comptat
comptat
comptat
comptat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
comptat
comptat
comptat
comptat
comptat
comptat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
compta

compti
comptem
compteu
comptin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
comptant
Participi
comptat
comptada
comptats
comptades