Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
comptabilitzo
comptabilitzes
comptabilitza
comptabilitzem
comptabilitzeu
comptabilitzen
Imperfet
comptabilitzava
comptabilitzaves
comptabilitzava
comptabilitzŕvem
comptabilitzŕveu
comptabilitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
comptabilitzat
comptabilitzat
comptabilitzat
comptabilitzat
comptabilitzat
comptabilitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
comptabilitzat
comptabilitzat
comptabilitzat
comptabilitzat
comptabilitzat
comptabilitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
comptabilitzí
comptabilitzares
comptabilitzŕ
comptabilitzŕrem
comptabilitzŕreu
comptabilitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
comptabilitzat
comptabilitzat
comptabilitzat
comptabilitzat
comptabilitzat
comptabilitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
comptabilitzar
comptabilitzar
comptabilitzar
comptabilitzar
comptabilitzar
comptabilitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
comptabilitzat
comptabilitzat
comptabilitzat
comptabilitzat
comptabilitzat
comptabilitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
comptabilitzaré
comptabilitzarŕs
comptabilitzarŕ
comptabilitzarem
comptabilitzareu
comptabilitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
comptabilitzat
comptabilitzat
comptabilitzat
comptabilitzat
comptabilitzat
comptabilitzat
Condicional
comptabilitzaria
comptabilitzaries
comptabilitzaria
comptabilitzaríem
comptabilitzaríeu
comptabilitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
comptabilitzat
comptabilitzat
comptabilitzat
comptabilitzat
comptabilitzat
comptabilitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
comptabilitzi
comptabilitzis
comptabilitzi
comptabilitzem
comptabilitzeu
comptabilitzin
Imperfet
comptabilitzés
comptabilitzessis
comptabilitzés
comptabilitzéssim
comptabilitzéssiu
comptabilitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
comptabilitzat
comptabilitzat
comptabilitzat
comptabilitzat
comptabilitzat
comptabilitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
comptabilitzat
comptabilitzat
comptabilitzat
comptabilitzat
comptabilitzat
comptabilitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
comptabilitza

comptabilitzi
comptabilitzem
comptabilitzeu
comptabilitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
comptabilitzant
Participi
comptabilitzat
comptabilitzada
comptabilitzats
comptabilitzades