Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
compatibilitzo
compatibilitzes
compatibilitza
compatibilitzem
compatibilitzeu
compatibilitzen
Imperfet
compatibilitzava
compatibilitzaves
compatibilitzava
compatibilitzŕvem
compatibilitzŕveu
compatibilitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
compatibilitzat
compatibilitzat
compatibilitzat
compatibilitzat
compatibilitzat
compatibilitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
compatibilitzat
compatibilitzat
compatibilitzat
compatibilitzat
compatibilitzat
compatibilitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
compatibilitzí
compatibilitzares
compatibilitzŕ
compatibilitzŕrem
compatibilitzŕreu
compatibilitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
compatibilitzat
compatibilitzat
compatibilitzat
compatibilitzat
compatibilitzat
compatibilitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
compatibilitzar
compatibilitzar
compatibilitzar
compatibilitzar
compatibilitzar
compatibilitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
compatibilitzat
compatibilitzat
compatibilitzat
compatibilitzat
compatibilitzat
compatibilitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
compatibilitzaré
compatibilitzarŕs
compatibilitzarŕ
compatibilitzarem
compatibilitzareu
compatibilitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
compatibilitzat
compatibilitzat
compatibilitzat
compatibilitzat
compatibilitzat
compatibilitzat
Condicional
compatibilitzaria
compatibilitzaries
compatibilitzaria
compatibilitzaríem
compatibilitzaríeu
compatibilitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
compatibilitzat
compatibilitzat
compatibilitzat
compatibilitzat
compatibilitzat
compatibilitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
compatibilitzi
compatibilitzis
compatibilitzi
compatibilitzem
compatibilitzeu
compatibilitzin
Imperfet
compatibilitzés
compatibilitzessis
compatibilitzés
compatibilitzéssim
compatibilitzéssiu
compatibilitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
compatibilitzat
compatibilitzat
compatibilitzat
compatibilitzat
compatibilitzat
compatibilitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
compatibilitzat
compatibilitzat
compatibilitzat
compatibilitzat
compatibilitzat
compatibilitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
compatibilitza

compatibilitzi
compatibilitzem
compatibilitzeu
compatibilitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
compatibilitzant
Participi
compatibilitzat
compatibilitzada
compatibilitzats
compatibilitzades