Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
comercialitzo
comercialitzes
comercialitza
comercialitzem
comercialitzeu
comercialitzen
Imperfet
comercialitzava
comercialitzaves
comercialitzava
comercialitzŕvem
comercialitzŕveu
comercialitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
comercialitzat
comercialitzat
comercialitzat
comercialitzat
comercialitzat
comercialitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
comercialitzat
comercialitzat
comercialitzat
comercialitzat
comercialitzat
comercialitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
comercialitzí
comercialitzares
comercialitzŕ
comercialitzŕrem
comercialitzŕreu
comercialitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
comercialitzat
comercialitzat
comercialitzat
comercialitzat
comercialitzat
comercialitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
comercialitzar
comercialitzar
comercialitzar
comercialitzar
comercialitzar
comercialitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
comercialitzat
comercialitzat
comercialitzat
comercialitzat
comercialitzat
comercialitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
comercialitzaré
comercialitzarŕs
comercialitzarŕ
comercialitzarem
comercialitzareu
comercialitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
comercialitzat
comercialitzat
comercialitzat
comercialitzat
comercialitzat
comercialitzat
Condicional
comercialitzaria
comercialitzaries
comercialitzaria
comercialitzaríem
comercialitzaríeu
comercialitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
comercialitzat
comercialitzat
comercialitzat
comercialitzat
comercialitzat
comercialitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
comercialitzi
comercialitzis
comercialitzi
comercialitzem
comercialitzeu
comercialitzin
Imperfet
comercialitzés
comercialitzessis
comercialitzés
comercialitzéssim
comercialitzéssiu
comercialitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
comercialitzat
comercialitzat
comercialitzat
comercialitzat
comercialitzat
comercialitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
comercialitzat
comercialitzat
comercialitzat
comercialitzat
comercialitzat
comercialitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
comercialitza

comercialitzi
comercialitzem
comercialitzeu
comercialitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
comercialitzant
Participi
comercialitzat
comercialitzada
comercialitzats
comercialitzades