Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
comento
comentes
comenta
comentem
comenteu
comenten
Imperfet
comentava
comentaves
comentava
comentÓvem
comentÓveu
comentaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
comentat
comentat
comentat
comentat
comentat
comentat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
comentat
comentat
comentat
comentat
comentat
comentat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
comentÝ
comentares
comentÓ
comentÓrem
comentÓreu
comentaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
comentat
comentat
comentat
comentat
comentat
comentat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
comentar
comentar
comentar
comentar
comentar
comentar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
comentat
comentat
comentat
comentat
comentat
comentat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
comentarÚ
comentarÓs
comentarÓ
comentarem
comentareu
comentaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
comentat
comentat
comentat
comentat
comentat
comentat
Condicional
comentaria
comentaries
comentaria
comentarÝem
comentarÝeu
comentarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
comentat
comentat
comentat
comentat
comentat
comentat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
comenti
comentis
comenti
comentem
comenteu
comentin
Imperfet
comentÚs
comentessis
comentÚs
comentÚssim
comentÚssiu
comentessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
comentat
comentat
comentat
comentat
comentat
comentat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
comentat
comentat
comentat
comentat
comentat
comentat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
comenta

comenti
comentem
comenteu
comentin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
comentant
Participi
comentat
comentada
comentats
comentades