Infinitiu

Verbs en catalą

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
col·lectivitzo
col·lectivitzes
col·lectivitza
col·lectivitzem
col·lectivitzeu
col·lectivitzen
Imperfet
col·lectivitzava
col·lectivitzaves
col·lectivitzava
col·lectivitząvem
col·lectivitząveu
col·lectivitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
col·lectivitzat
col·lectivitzat
col·lectivitzat
col·lectivitzat
col·lectivitzat
col·lectivitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
col·lectivitzat
col·lectivitzat
col·lectivitzat
col·lectivitzat
col·lectivitzat
col·lectivitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
col·lectivitzķ
col·lectivitzares
col·lectivitzą
col·lectivitząrem
col·lectivitząreu
col·lectivitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
col·lectivitzat
col·lectivitzat
col·lectivitzat
col·lectivitzat
col·lectivitzat
col·lectivitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
col·lectivitzar
col·lectivitzar
col·lectivitzar
col·lectivitzar
col·lectivitzar
col·lectivitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
col·lectivitzat
col·lectivitzat
col·lectivitzat
col·lectivitzat
col·lectivitzat
col·lectivitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
col·lectivitzaré
col·lectivitzarąs
col·lectivitzarą
col·lectivitzarem
col·lectivitzareu
col·lectivitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
col·lectivitzat
col·lectivitzat
col·lectivitzat
col·lectivitzat
col·lectivitzat
col·lectivitzat
Condicional
col·lectivitzaria
col·lectivitzaries
col·lectivitzaria
col·lectivitzarķem
col·lectivitzarķeu
col·lectivitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
col·lectivitzat
col·lectivitzat
col·lectivitzat
col·lectivitzat
col·lectivitzat
col·lectivitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
col·lectivitzi
col·lectivitzis
col·lectivitzi
col·lectivitzem
col·lectivitzeu
col·lectivitzin
Imperfet
col·lectivitzés
col·lectivitzessis
col·lectivitzés
col·lectivitzéssim
col·lectivitzéssiu
col·lectivitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
col·lectivitzat
col·lectivitzat
col·lectivitzat
col·lectivitzat
col·lectivitzat
col·lectivitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
col·lectivitzat
col·lectivitzat
col·lectivitzat
col·lectivitzat
col·lectivitzat
col·lectivitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
col·lectivitza

col·lectivitzi
col·lectivitzem
col·lectivitzeu
col·lectivitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
col·lectivitzant
Participi
col·lectivitzat
col·lectivitzada
col·lectivitzats
col·lectivitzades