Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
circulo
circules
circula
circulem
circuleu
circulen
Imperfet
circulava
circulaves
circulava
circulÓvem
circulÓveu
circulaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
circulat
circulat
circulat
circulat
circulat
circulat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
circulat
circulat
circulat
circulat
circulat
circulat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
circulÝ
circulares
circulÓ
circulÓrem
circulÓreu
circularen
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
circulat
circulat
circulat
circulat
circulat
circulat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
circular
circular
circular
circular
circular
circular
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
circulat
circulat
circulat
circulat
circulat
circulat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
circularÚ
circularÓs
circularÓ
circularem
circulareu
circularan
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
circulat
circulat
circulat
circulat
circulat
circulat
Condicional
circularia
circularies
circularia
circularÝem
circularÝeu
circularien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
circulat
circulat
circulat
circulat
circulat
circulat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
circuli
circulis
circuli
circulem
circuleu
circulin
Imperfet
circulÚs
circulessis
circulÚs
circulÚssim
circulÚssiu
circulessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
circulat
circulat
circulat
circulat
circulat
circulat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
circulat
circulat
circulat
circulat
circulat
circulat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
circula

circuli
circulem
circuleu
circulin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
circulant
Participi
circulat
circulada
circulats
circulades