Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
circueixo
circueixes
circueix
circu´m
circu´u
circueixen
Imperfet
circu´a
circu´es
circu´a
circuÝem
circuÝeu
circu´en
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
circu´t
circu´t
circu´t
circu´t
circu´t
circu´t
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
circu´t
circu´t
circu´t
circu´t
circu´t
circu´t
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
circuÝ
circu´res
circuÝ
circuÝrem
circuÝreu
circu´ren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
circu´t
circu´t
circu´t
circu´t
circu´t
circu´t
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
circuir
circuir
circuir
circuir
circuir
circuir
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
circu´t
circu´t
circu´t
circu´t
circu´t
circu´t
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
circuirÚ
circuirÓs
circuirÓ
circuirem
circuireu
circuiran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
circu´t
circu´t
circu´t
circu´t
circu´t
circu´t
Condicional
circuiria
circuiries
circuiria
circuirÝem
circuirÝeu
circuirien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
circu´t
circu´t
circu´t
circu´t
circu´t
circu´t

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
circueixi
circueixis
circueixi
circu´m
circu´u
circueixin
Imperfet
circuÝs
circu´ssis
circuÝs
circuÝssim
circuÝssiu
circu´ssin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
circu´t
circu´t
circu´t
circu´t
circu´t
circu´t
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
circu´t
circu´t
circu´t
circu´t
circu´t
circu´t

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
circueix

circueixi
circu´m
circu´u
circueixin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
circuint
Participi
circu´t
circu´da
circu´ts
circu´des