Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
catalanitzo
catalanitzes
catalanitza
catalanitzem
catalanitzeu
catalanitzen
Imperfet
catalanitzava
catalanitzaves
catalanitzava
catalanitzŕvem
catalanitzŕveu
catalanitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
catalanitzat
catalanitzat
catalanitzat
catalanitzat
catalanitzat
catalanitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
catalanitzat
catalanitzat
catalanitzat
catalanitzat
catalanitzat
catalanitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
catalanitzí
catalanitzares
catalanitzŕ
catalanitzŕrem
catalanitzŕreu
catalanitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
catalanitzat
catalanitzat
catalanitzat
catalanitzat
catalanitzat
catalanitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
catalanitzar
catalanitzar
catalanitzar
catalanitzar
catalanitzar
catalanitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
catalanitzat
catalanitzat
catalanitzat
catalanitzat
catalanitzat
catalanitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
catalanitzaré
catalanitzarŕs
catalanitzarŕ
catalanitzarem
catalanitzareu
catalanitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
catalanitzat
catalanitzat
catalanitzat
catalanitzat
catalanitzat
catalanitzat
Condicional
catalanitzaria
catalanitzaries
catalanitzaria
catalanitzaríem
catalanitzaríeu
catalanitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
catalanitzat
catalanitzat
catalanitzat
catalanitzat
catalanitzat
catalanitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
catalanitzi
catalanitzis
catalanitzi
catalanitzem
catalanitzeu
catalanitzin
Imperfet
catalanitzés
catalanitzessis
catalanitzés
catalanitzéssim
catalanitzéssiu
catalanitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
catalanitzat
catalanitzat
catalanitzat
catalanitzat
catalanitzat
catalanitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
catalanitzat
catalanitzat
catalanitzat
catalanitzat
catalanitzat
catalanitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
catalanitza

catalanitzi
catalanitzem
catalanitzeu
catalanitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
catalanitzant
Participi
catalanitzat
catalanitzada
catalanitzats
catalanitzades