Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
caricaturitzo
caricaturitzes
caricaturitza
caricaturitzem
caricaturitzeu
caricaturitzen
Imperfet
caricaturitzava
caricaturitzaves
caricaturitzava
caricaturitzŕvem
caricaturitzŕveu
caricaturitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
caricaturitzat
caricaturitzat
caricaturitzat
caricaturitzat
caricaturitzat
caricaturitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
caricaturitzat
caricaturitzat
caricaturitzat
caricaturitzat
caricaturitzat
caricaturitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
caricaturitzí
caricaturitzares
caricaturitzŕ
caricaturitzŕrem
caricaturitzŕreu
caricaturitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
caricaturitzat
caricaturitzat
caricaturitzat
caricaturitzat
caricaturitzat
caricaturitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
caricaturitzar
caricaturitzar
caricaturitzar
caricaturitzar
caricaturitzar
caricaturitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
caricaturitzat
caricaturitzat
caricaturitzat
caricaturitzat
caricaturitzat
caricaturitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
caricaturitzaré
caricaturitzarŕs
caricaturitzarŕ
caricaturitzarem
caricaturitzareu
caricaturitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
caricaturitzat
caricaturitzat
caricaturitzat
caricaturitzat
caricaturitzat
caricaturitzat
Condicional
caricaturitzaria
caricaturitzaries
caricaturitzaria
caricaturitzaríem
caricaturitzaríeu
caricaturitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
caricaturitzat
caricaturitzat
caricaturitzat
caricaturitzat
caricaturitzat
caricaturitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
caricaturitzi
caricaturitzis
caricaturitzi
caricaturitzem
caricaturitzeu
caricaturitzin
Imperfet
caricaturitzés
caricaturitzessis
caricaturitzés
caricaturitzéssim
caricaturitzéssiu
caricaturitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
caricaturitzat
caricaturitzat
caricaturitzat
caricaturitzat
caricaturitzat
caricaturitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
caricaturitzat
caricaturitzat
caricaturitzat
caricaturitzat
caricaturitzat
caricaturitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
caricaturitza

caricaturitzi
caricaturitzem
caricaturitzeu
caricaturitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
caricaturitzant
Participi
caricaturitzat
caricaturitzada
caricaturitzats
caricaturitzades