Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
carbonitzo
carbonitzes
carbonitza
carbonitzem
carbonitzeu
carbonitzen
Imperfet
carbonitzava
carbonitzaves
carbonitzava
carbonitzŕvem
carbonitzŕveu
carbonitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
carbonitzat
carbonitzat
carbonitzat
carbonitzat
carbonitzat
carbonitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
carbonitzat
carbonitzat
carbonitzat
carbonitzat
carbonitzat
carbonitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
carbonitzí
carbonitzares
carbonitzŕ
carbonitzŕrem
carbonitzŕreu
carbonitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
carbonitzat
carbonitzat
carbonitzat
carbonitzat
carbonitzat
carbonitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
carbonitzar
carbonitzar
carbonitzar
carbonitzar
carbonitzar
carbonitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
carbonitzat
carbonitzat
carbonitzat
carbonitzat
carbonitzat
carbonitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
carbonitzaré
carbonitzarŕs
carbonitzarŕ
carbonitzarem
carbonitzareu
carbonitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
carbonitzat
carbonitzat
carbonitzat
carbonitzat
carbonitzat
carbonitzat
Condicional
carbonitzaria
carbonitzaries
carbonitzaria
carbonitzaríem
carbonitzaríeu
carbonitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
carbonitzat
carbonitzat
carbonitzat
carbonitzat
carbonitzat
carbonitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
carbonitzi
carbonitzis
carbonitzi
carbonitzem
carbonitzeu
carbonitzin
Imperfet
carbonitzés
carbonitzessis
carbonitzés
carbonitzéssim
carbonitzéssiu
carbonitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
carbonitzat
carbonitzat
carbonitzat
carbonitzat
carbonitzat
carbonitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
carbonitzat
carbonitzat
carbonitzat
carbonitzat
carbonitzat
carbonitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
carbonitza

carbonitzi
carbonitzem
carbonitzeu
carbonitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
carbonitzant
Participi
carbonitzat
carbonitzada
carbonitzats
carbonitzades