Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
caramelˇlitzo
caramelˇlitzes
caramelˇlitza
caramelˇlitzem
caramelˇlitzeu
caramelˇlitzen
Imperfet
caramelˇlitzava
caramelˇlitzaves
caramelˇlitzava
caramelˇlitzŕvem
caramelˇlitzŕveu
caramelˇlitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
caramelˇlitzat
caramelˇlitzat
caramelˇlitzat
caramelˇlitzat
caramelˇlitzat
caramelˇlitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
caramelˇlitzat
caramelˇlitzat
caramelˇlitzat
caramelˇlitzat
caramelˇlitzat
caramelˇlitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
caramelˇlitzí
caramelˇlitzares
caramelˇlitzŕ
caramelˇlitzŕrem
caramelˇlitzŕreu
caramelˇlitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
caramelˇlitzat
caramelˇlitzat
caramelˇlitzat
caramelˇlitzat
caramelˇlitzat
caramelˇlitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
caramelˇlitzar
caramelˇlitzar
caramelˇlitzar
caramelˇlitzar
caramelˇlitzar
caramelˇlitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
caramelˇlitzat
caramelˇlitzat
caramelˇlitzat
caramelˇlitzat
caramelˇlitzat
caramelˇlitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
caramelˇlitzaré
caramelˇlitzarŕs
caramelˇlitzarŕ
caramelˇlitzarem
caramelˇlitzareu
caramelˇlitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
caramelˇlitzat
caramelˇlitzat
caramelˇlitzat
caramelˇlitzat
caramelˇlitzat
caramelˇlitzat
Condicional
caramelˇlitzaria
caramelˇlitzaries
caramelˇlitzaria
caramelˇlitzaríem
caramelˇlitzaríeu
caramelˇlitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
caramelˇlitzat
caramelˇlitzat
caramelˇlitzat
caramelˇlitzat
caramelˇlitzat
caramelˇlitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
caramelˇlitzi
caramelˇlitzis
caramelˇlitzi
caramelˇlitzem
caramelˇlitzeu
caramelˇlitzin
Imperfet
caramelˇlitzés
caramelˇlitzessis
caramelˇlitzés
caramelˇlitzéssim
caramelˇlitzéssiu
caramelˇlitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
caramelˇlitzat
caramelˇlitzat
caramelˇlitzat
caramelˇlitzat
caramelˇlitzat
caramelˇlitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
caramelˇlitzat
caramelˇlitzat
caramelˇlitzat
caramelˇlitzat
caramelˇlitzat
caramelˇlitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
caramelˇlitza

caramelˇlitzi
caramelˇlitzem
caramelˇlitzeu
caramelˇlitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
caramelˇlitzant
Participi
caramelˇlitzat
caramelˇlitzada
caramelˇlitzats
caramelˇlitzades