Infinitiu

Verbs en catalā

Fent clic es mostra la segona conjugaciķ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
capmasso
capmasses
capmassa
capmassem
capmasseu
capmassen
Imperfet
capmassava
capmassaves
capmassava
capmassāvem
capmassāveu
capmassaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
capmassat
capmassat
capmassat
capmassat
capmassat
capmassat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
capmassat
capmassat
capmassat
capmassat
capmassat
capmassat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
capmassí
capmassares
capmassā
capmassārem
capmassāreu
capmassaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
capmassat
capmassat
capmassat
capmassat
capmassat
capmassat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
capmassar
capmassar
capmassar
capmassar
capmassar
capmassar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
capmassat
capmassat
capmassat
capmassat
capmassat
capmassat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
capmassaré
capmassarās
capmassarā
capmassarem
capmassareu
capmassaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
capmassat
capmassat
capmassat
capmassat
capmassat
capmassat
Condicional
capmassaria
capmassaries
capmassaria
capmassaríem
capmassaríeu
capmassarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
capmassat
capmassat
capmassat
capmassat
capmassat
capmassat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
capmassi
capmassis
capmassi
capmassem
capmasseu
capmassin
Imperfet
capmassés
capmassessis
capmassés
capmasséssim
capmasséssiu
capmassessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
capmassat
capmassat
capmassat
capmassat
capmassat
capmassat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
capmassat
capmassat
capmassat
capmassat
capmassat
capmassat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
capmassa

capmassi
capmassem
capmasseu
capmassin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
capmassant
Participi
capmassat
capmassada
capmassats
capmassades