Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
capitalitzo
capitalitzes
capitalitza
capitalitzem
capitalitzeu
capitalitzen
Imperfet
capitalitzava
capitalitzaves
capitalitzava
capitalitzŕvem
capitalitzŕveu
capitalitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
capitalitzat
capitalitzat
capitalitzat
capitalitzat
capitalitzat
capitalitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
capitalitzat
capitalitzat
capitalitzat
capitalitzat
capitalitzat
capitalitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
capitalitzí
capitalitzares
capitalitzŕ
capitalitzŕrem
capitalitzŕreu
capitalitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
capitalitzat
capitalitzat
capitalitzat
capitalitzat
capitalitzat
capitalitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
capitalitzar
capitalitzar
capitalitzar
capitalitzar
capitalitzar
capitalitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
capitalitzat
capitalitzat
capitalitzat
capitalitzat
capitalitzat
capitalitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
capitalitzaré
capitalitzarŕs
capitalitzarŕ
capitalitzarem
capitalitzareu
capitalitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
capitalitzat
capitalitzat
capitalitzat
capitalitzat
capitalitzat
capitalitzat
Condicional
capitalitzaria
capitalitzaries
capitalitzaria
capitalitzaríem
capitalitzaríeu
capitalitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
capitalitzat
capitalitzat
capitalitzat
capitalitzat
capitalitzat
capitalitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
capitalitzi
capitalitzis
capitalitzi
capitalitzem
capitalitzeu
capitalitzin
Imperfet
capitalitzés
capitalitzessis
capitalitzés
capitalitzéssim
capitalitzéssiu
capitalitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
capitalitzat
capitalitzat
capitalitzat
capitalitzat
capitalitzat
capitalitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
capitalitzat
capitalitzat
capitalitzat
capitalitzat
capitalitzat
capitalitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
capitalitza

capitalitzi
capitalitzem
capitalitzeu
capitalitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
capitalitzant
Participi
capitalitzat
capitalitzada
capitalitzats
capitalitzades