Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
capalšo
capalces
capalša
capalcem
capalceu
capalcen
Imperfet
capalšava
capalšaves
capalšava
capalšÓvem
capalšÓveu
capalšaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
capalšat
capalšat
capalšat
capalšat
capalšat
capalšat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
capalšat
capalšat
capalšat
capalšat
capalšat
capalšat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
capalcÝ
capalšares
capalšÓ
capalšÓrem
capalšÓreu
capalšaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
capalšat
capalšat
capalšat
capalšat
capalšat
capalšat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
capalšar
capalšar
capalšar
capalšar
capalšar
capalšar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
capalšat
capalšat
capalšat
capalšat
capalšat
capalšat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
capalšarÚ
capalšarÓs
capalšarÓ
capalšarem
capalšareu
capalšaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
capalšat
capalšat
capalšat
capalšat
capalšat
capalšat
Condicional
capalšaria
capalšaries
capalšaria
capalšarÝem
capalšarÝeu
capalšarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
capalšat
capalšat
capalšat
capalšat
capalšat
capalšat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
capalci
capalcis
capalci
capalcem
capalceu
capalcin
Imperfet
capalcÚs
capalcessis
capalcÚs
capalcÚssim
capalcÚssiu
capalcessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
capalšat
capalšat
capalšat
capalšat
capalšat
capalšat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
capalšat
capalšat
capalšat
capalšat
capalšat
capalšat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
capalša

capalci
capalcem
capalceu
capalcin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
capalšant
Participi
capalšat
capalšada
capalšats
capalšades