Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
capacito
capacites
capacita
capacitem
capaciteu
capaciten
Imperfet
capacitava
capacitaves
capacitava
capacitÓvem
capacitÓveu
capacitaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
capacitat
capacitat
capacitat
capacitat
capacitat
capacitat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
capacitat
capacitat
capacitat
capacitat
capacitat
capacitat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
capacitÝ
capacitares
capacitÓ
capacitÓrem
capacitÓreu
capacitaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
capacitat
capacitat
capacitat
capacitat
capacitat
capacitat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
capacitar
capacitar
capacitar
capacitar
capacitar
capacitar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
capacitat
capacitat
capacitat
capacitat
capacitat
capacitat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
capacitarÚ
capacitarÓs
capacitarÓ
capacitarem
capacitareu
capacitaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
capacitat
capacitat
capacitat
capacitat
capacitat
capacitat
Condicional
capacitaria
capacitaries
capacitaria
capacitarÝem
capacitarÝeu
capacitarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
capacitat
capacitat
capacitat
capacitat
capacitat
capacitat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
capaciti
capacitis
capaciti
capacitem
capaciteu
capacitin
Imperfet
capacitÚs
capacitessis
capacitÚs
capacitÚssim
capacitÚssiu
capacitessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
capacitat
capacitat
capacitat
capacitat
capacitat
capacitat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
capacitat
capacitat
capacitat
capacitat
capacitat
capacitat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
capacita

capaciti
capacitem
capaciteu
capacitin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
capacitant
Participi
capacitat
capacitada
capacitats
capacitades