Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
canonitzo
canonitzes
canonitza
canonitzem
canonitzeu
canonitzen
Imperfet
canonitzava
canonitzaves
canonitzava
canonitzŕvem
canonitzŕveu
canonitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
canonitzat
canonitzat
canonitzat
canonitzat
canonitzat
canonitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
canonitzat
canonitzat
canonitzat
canonitzat
canonitzat
canonitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
canonitzí
canonitzares
canonitzŕ
canonitzŕrem
canonitzŕreu
canonitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
canonitzat
canonitzat
canonitzat
canonitzat
canonitzat
canonitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
canonitzar
canonitzar
canonitzar
canonitzar
canonitzar
canonitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
canonitzat
canonitzat
canonitzat
canonitzat
canonitzat
canonitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
canonitzaré
canonitzarŕs
canonitzarŕ
canonitzarem
canonitzareu
canonitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
canonitzat
canonitzat
canonitzat
canonitzat
canonitzat
canonitzat
Condicional
canonitzaria
canonitzaries
canonitzaria
canonitzaríem
canonitzaríeu
canonitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
canonitzat
canonitzat
canonitzat
canonitzat
canonitzat
canonitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
canonitzi
canonitzis
canonitzi
canonitzem
canonitzeu
canonitzin
Imperfet
canonitzés
canonitzessis
canonitzés
canonitzéssim
canonitzéssiu
canonitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
canonitzat
canonitzat
canonitzat
canonitzat
canonitzat
canonitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
canonitzat
canonitzat
canonitzat
canonitzat
canonitzat
canonitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
canonitza

canonitzi
canonitzem
canonitzeu
canonitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
canonitzant
Participi
canonitzat
canonitzada
canonitzats
canonitzades