Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
calˇligrafio
calˇligrafies
calˇligrafia
calˇligrafiem
calˇligrafieu
calˇligrafien
Imperfet
calˇligrafiava
calˇligrafiaves
calˇligrafiava
calˇligrafiŕvem
calˇligrafiŕveu
calˇligrafiaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
calˇligrafiat
calˇligrafiat
calˇligrafiat
calˇligrafiat
calˇligrafiat
calˇligrafiat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
calˇligrafiat
calˇligrafiat
calˇligrafiat
calˇligrafiat
calˇligrafiat
calˇligrafiat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
calˇligrafií
calˇligrafiares
calˇligrafiŕ
calˇligrafiŕrem
calˇligrafiŕreu
calˇligrafiaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
calˇligrafiat
calˇligrafiat
calˇligrafiat
calˇligrafiat
calˇligrafiat
calˇligrafiat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
calˇligrafiar
calˇligrafiar
calˇligrafiar
calˇligrafiar
calˇligrafiar
calˇligrafiar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
calˇligrafiat
calˇligrafiat
calˇligrafiat
calˇligrafiat
calˇligrafiat
calˇligrafiat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
calˇligrafiaré
calˇligrafiarŕs
calˇligrafiarŕ
calˇligrafiarem
calˇligrafiareu
calˇligrafiaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
calˇligrafiat
calˇligrafiat
calˇligrafiat
calˇligrafiat
calˇligrafiat
calˇligrafiat
Condicional
calˇligrafiaria
calˇligrafiaries
calˇligrafiaria
calˇligrafiaríem
calˇligrafiaríeu
calˇligrafiarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
calˇligrafiat
calˇligrafiat
calˇligrafiat
calˇligrafiat
calˇligrafiat
calˇligrafiat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
calˇligrafiď
calˇligrafiďs
calˇligrafiď
calˇligrafiem
calˇligrafieu
calˇligrafiďn
Imperfet
calˇligrafiés
calˇligrafiessis
calˇligrafiés
calˇligrafiéssim
calˇligrafiéssiu
calˇligrafiessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
calˇligrafiat
calˇligrafiat
calˇligrafiat
calˇligrafiat
calˇligrafiat
calˇligrafiat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
calˇligrafiat
calˇligrafiat
calˇligrafiat
calˇligrafiat
calˇligrafiat
calˇligrafiat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
calˇligrafia

calˇligrafiď
calˇligrafiem
calˇligrafieu
calˇligrafiďn
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
calˇligrafiant
Participi
calˇligrafiat
calˇligrafiada
calˇligrafiats
calˇligrafiades