Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
brunzeixo
brunzeixes
brunzeix
brunzim
brunziu
brunzeixen
Imperfet
brunzia
brunzies
brunzia
brunzíem
brunzíeu
brunzien
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
brunzit
brunzit
brunzit
brunzit
brunzit
brunzit
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
brunzit
brunzit
brunzit
brunzit
brunzit
brunzit
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
brunzí
brunzires
brunzí
brunzírem
brunzíreu
brunziren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
brunzit
brunzit
brunzit
brunzit
brunzit
brunzit
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
brunzir
brunzir
brunzir
brunzir
brunzir
brunzir
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
brunzit
brunzit
brunzit
brunzit
brunzit
brunzit
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
brunziré
brunzirŕs
brunzirŕ
brunzirem
brunzireu
brunziran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
brunzit
brunzit
brunzit
brunzit
brunzit
brunzit
Condicional
brunziria
brunziries
brunziria
brunziríem
brunziríeu
brunzirien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
brunzit
brunzit
brunzit
brunzit
brunzit
brunzit

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
brunzeixi
brunzeixis
brunzeixi
brunzim
brunziu
brunzeixin
Imperfet
brunzís
brunzissis
brunzís
brunzíssim
brunzíssiu
brunzissin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
brunzit
brunzit
brunzit
brunzit
brunzit
brunzit
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
brunzit
brunzit
brunzit
brunzit
brunzit
brunzit

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
brunzeix

brunzeixi
brunzim
brunziu
brunzeixin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
brunzint
Participi
brunzit
brunzida
brunzits
brunzides