Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
bramulo
bramules
bramula
bramulem
bramuleu
bramulen
Imperfet
bramulava
bramulaves
bramulava
bramulÓvem
bramulÓveu
bramulaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
bramulat
bramulat
bramulat
bramulat
bramulat
bramulat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
bramulat
bramulat
bramulat
bramulat
bramulat
bramulat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
bramulÝ
bramulares
bramulÓ
bramulÓrem
bramulÓreu
bramularen
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
bramulat
bramulat
bramulat
bramulat
bramulat
bramulat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
bramular
bramular
bramular
bramular
bramular
bramular
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
bramulat
bramulat
bramulat
bramulat
bramulat
bramulat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
bramularÚ
bramularÓs
bramularÓ
bramularem
bramulareu
bramularan
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
bramulat
bramulat
bramulat
bramulat
bramulat
bramulat
Condicional
bramularia
bramularies
bramularia
bramularÝem
bramularÝeu
bramularien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
bramulat
bramulat
bramulat
bramulat
bramulat
bramulat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
bramuli
bramulis
bramuli
bramulem
bramuleu
bramulin
Imperfet
bramulÚs
bramulessis
bramulÚs
bramulÚssim
bramulÚssiu
bramulessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
bramulat
bramulat
bramulat
bramulat
bramulat
bramulat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
bramulat
bramulat
bramulat
bramulat
bramulat
bramulat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
bramula

bramuli
bramulem
bramuleu
bramulin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
bramulant
Participi
bramulat
bramulada
bramulats
bramulades