Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
bisello
biselles
bisella
bisellem
biselleu
bisellen
Imperfet
bisellava
bisellaves
bisellava
bisellÓvem
bisellÓveu
bisellaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
bisellat
bisellat
bisellat
bisellat
bisellat
bisellat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
bisellat
bisellat
bisellat
bisellat
bisellat
bisellat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
bisellÝ
bisellares
bisellÓ
bisellÓrem
bisellÓreu
bisellaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
bisellat
bisellat
bisellat
bisellat
bisellat
bisellat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
bisellar
bisellar
bisellar
bisellar
bisellar
bisellar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
bisellat
bisellat
bisellat
bisellat
bisellat
bisellat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
bisellarÚ
bisellarÓs
bisellarÓ
bisellarem
bisellareu
bisellaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
bisellat
bisellat
bisellat
bisellat
bisellat
bisellat
Condicional
bisellaria
bisellaries
bisellaria
bisellarÝem
bisellarÝeu
bisellarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
bisellat
bisellat
bisellat
bisellat
bisellat
bisellat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
biselli
bisellis
biselli
bisellem
biselleu
bisellin
Imperfet
bisellÚs
bisellessis
bisellÚs
bisellÚssim
bisellÚssiu
bisellessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
bisellat
bisellat
bisellat
bisellat
bisellat
bisellat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
bisellat
bisellat
bisellat
bisellat
bisellat
bisellat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
bisella

biselli
bisellem
biselleu
bisellin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
bisellant
Participi
bisellat
bisellada
bisellats
bisellades