Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
biosintetitzo
biosintetitzes
biosintetitza
biosintetitzem
biosintetitzeu
biosintetitzen
Imperfet
biosintetitzava
biosintetitzaves
biosintetitzava
biosintetitzŕvem
biosintetitzŕveu
biosintetitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
biosintetitzat
biosintetitzat
biosintetitzat
biosintetitzat
biosintetitzat
biosintetitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
biosintetitzat
biosintetitzat
biosintetitzat
biosintetitzat
biosintetitzat
biosintetitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
biosintetitzí
biosintetitzares
biosintetitzŕ
biosintetitzŕrem
biosintetitzŕreu
biosintetitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
biosintetitzat
biosintetitzat
biosintetitzat
biosintetitzat
biosintetitzat
biosintetitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
biosintetitzar
biosintetitzar
biosintetitzar
biosintetitzar
biosintetitzar
biosintetitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
biosintetitzat
biosintetitzat
biosintetitzat
biosintetitzat
biosintetitzat
biosintetitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
biosintetitzaré
biosintetitzarŕs
biosintetitzarŕ
biosintetitzarem
biosintetitzareu
biosintetitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
biosintetitzat
biosintetitzat
biosintetitzat
biosintetitzat
biosintetitzat
biosintetitzat
Condicional
biosintetitzaria
biosintetitzaries
biosintetitzaria
biosintetitzaríem
biosintetitzaríeu
biosintetitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
biosintetitzat
biosintetitzat
biosintetitzat
biosintetitzat
biosintetitzat
biosintetitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
biosintetitzi
biosintetitzis
biosintetitzi
biosintetitzem
biosintetitzeu
biosintetitzin
Imperfet
biosintetitzés
biosintetitzessis
biosintetitzés
biosintetitzéssim
biosintetitzéssiu
biosintetitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
biosintetitzat
biosintetitzat
biosintetitzat
biosintetitzat
biosintetitzat
biosintetitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
biosintetitzat
biosintetitzat
biosintetitzat
biosintetitzat
biosintetitzat
biosintetitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
biosintetitza

biosintetitzi
biosintetitzem
biosintetitzeu
biosintetitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
biosintetitzant
Participi
biosintetitzat
biosintetitzada
biosintetitzats
biosintetitzades