Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
bilabialitzo
bilabialitzes
bilabialitza
bilabialitzem
bilabialitzeu
bilabialitzen
Imperfet
bilabialitzava
bilabialitzaves
bilabialitzava
bilabialitzŕvem
bilabialitzŕveu
bilabialitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
bilabialitzat
bilabialitzat
bilabialitzat
bilabialitzat
bilabialitzat
bilabialitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
bilabialitzat
bilabialitzat
bilabialitzat
bilabialitzat
bilabialitzat
bilabialitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
bilabialitzí
bilabialitzares
bilabialitzŕ
bilabialitzŕrem
bilabialitzŕreu
bilabialitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
bilabialitzat
bilabialitzat
bilabialitzat
bilabialitzat
bilabialitzat
bilabialitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
bilabialitzar
bilabialitzar
bilabialitzar
bilabialitzar
bilabialitzar
bilabialitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
bilabialitzat
bilabialitzat
bilabialitzat
bilabialitzat
bilabialitzat
bilabialitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
bilabialitzaré
bilabialitzarŕs
bilabialitzarŕ
bilabialitzarem
bilabialitzareu
bilabialitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
bilabialitzat
bilabialitzat
bilabialitzat
bilabialitzat
bilabialitzat
bilabialitzat
Condicional
bilabialitzaria
bilabialitzaries
bilabialitzaria
bilabialitzaríem
bilabialitzaríeu
bilabialitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
bilabialitzat
bilabialitzat
bilabialitzat
bilabialitzat
bilabialitzat
bilabialitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
bilabialitzi
bilabialitzis
bilabialitzi
bilabialitzem
bilabialitzeu
bilabialitzin
Imperfet
bilabialitzés
bilabialitzessis
bilabialitzés
bilabialitzéssim
bilabialitzéssiu
bilabialitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
bilabialitzat
bilabialitzat
bilabialitzat
bilabialitzat
bilabialitzat
bilabialitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
bilabialitzat
bilabialitzat
bilabialitzat
bilabialitzat
bilabialitzat
bilabialitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
bilabialitza

bilabialitzi
bilabialitzem
bilabialitzeu
bilabialitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
bilabialitzant
Participi
bilabialitzat
bilabialitzada
bilabialitzats
bilabialitzades