Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
batologitzo
batologitzes
batologitza
batologitzem
batologitzeu
batologitzen
Imperfet
batologitzava
batologitzaves
batologitzava
batologitzŕvem
batologitzŕveu
batologitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
batologitzat
batologitzat
batologitzat
batologitzat
batologitzat
batologitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
batologitzat
batologitzat
batologitzat
batologitzat
batologitzat
batologitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
batologitzí
batologitzares
batologitzŕ
batologitzŕrem
batologitzŕreu
batologitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
batologitzat
batologitzat
batologitzat
batologitzat
batologitzat
batologitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
batologitzar
batologitzar
batologitzar
batologitzar
batologitzar
batologitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
batologitzat
batologitzat
batologitzat
batologitzat
batologitzat
batologitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
batologitzaré
batologitzarŕs
batologitzarŕ
batologitzarem
batologitzareu
batologitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
batologitzat
batologitzat
batologitzat
batologitzat
batologitzat
batologitzat
Condicional
batologitzaria
batologitzaries
batologitzaria
batologitzaríem
batologitzaríeu
batologitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
batologitzat
batologitzat
batologitzat
batologitzat
batologitzat
batologitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
batologitzi
batologitzis
batologitzi
batologitzem
batologitzeu
batologitzin
Imperfet
batologitzés
batologitzessis
batologitzés
batologitzéssim
batologitzéssiu
batologitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
batologitzat
batologitzat
batologitzat
batologitzat
batologitzat
batologitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
batologitzat
batologitzat
batologitzat
batologitzat
batologitzat
batologitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
batologitza

batologitzi
batologitzem
batologitzeu
batologitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
batologitzant
Participi
batologitzat
batologitzada
batologitzats
batologitzades