Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
barbaritzo
barbaritzes
barbaritza
barbaritzem
barbaritzeu
barbaritzen
Imperfet
barbaritzava
barbaritzaves
barbaritzava
barbaritzŕvem
barbaritzŕveu
barbaritzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
barbaritzat
barbaritzat
barbaritzat
barbaritzat
barbaritzat
barbaritzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
barbaritzat
barbaritzat
barbaritzat
barbaritzat
barbaritzat
barbaritzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
barbaritzí
barbaritzares
barbaritzŕ
barbaritzŕrem
barbaritzŕreu
barbaritzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
barbaritzat
barbaritzat
barbaritzat
barbaritzat
barbaritzat
barbaritzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
barbaritzar
barbaritzar
barbaritzar
barbaritzar
barbaritzar
barbaritzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
barbaritzat
barbaritzat
barbaritzat
barbaritzat
barbaritzat
barbaritzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
barbaritzaré
barbaritzarŕs
barbaritzarŕ
barbaritzarem
barbaritzareu
barbaritzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
barbaritzat
barbaritzat
barbaritzat
barbaritzat
barbaritzat
barbaritzat
Condicional
barbaritzaria
barbaritzaries
barbaritzaria
barbaritzaríem
barbaritzaríeu
barbaritzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
barbaritzat
barbaritzat
barbaritzat
barbaritzat
barbaritzat
barbaritzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
barbaritzi
barbaritzis
barbaritzi
barbaritzem
barbaritzeu
barbaritzin
Imperfet
barbaritzés
barbaritzessis
barbaritzés
barbaritzéssim
barbaritzéssiu
barbaritzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
barbaritzat
barbaritzat
barbaritzat
barbaritzat
barbaritzat
barbaritzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
barbaritzat
barbaritzat
barbaritzat
barbaritzat
barbaritzat
barbaritzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
barbaritza

barbaritzi
barbaritzem
barbaritzeu
barbaritzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
barbaritzant
Participi
barbaritzat
barbaritzada
barbaritzats
barbaritzades