Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
axiomatitzo
axiomatitzes
axiomatitza
axiomatitzem
axiomatitzeu
axiomatitzen
Imperfet
axiomatitzava
axiomatitzaves
axiomatitzava
axiomatitzÓvem
axiomatitzÓveu
axiomatitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
axiomatitzat
axiomatitzat
axiomatitzat
axiomatitzat
axiomatitzat
axiomatitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
axiomatitzat
axiomatitzat
axiomatitzat
axiomatitzat
axiomatitzat
axiomatitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
axiomatitzÝ
axiomatitzares
axiomatitzÓ
axiomatitzÓrem
axiomatitzÓreu
axiomatitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
axiomatitzat
axiomatitzat
axiomatitzat
axiomatitzat
axiomatitzat
axiomatitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
axiomatitzar
axiomatitzar
axiomatitzar
axiomatitzar
axiomatitzar
axiomatitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
axiomatitzat
axiomatitzat
axiomatitzat
axiomatitzat
axiomatitzat
axiomatitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
axiomatitzarÚ
axiomatitzarÓs
axiomatitzarÓ
axiomatitzarem
axiomatitzareu
axiomatitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
axiomatitzat
axiomatitzat
axiomatitzat
axiomatitzat
axiomatitzat
axiomatitzat
Condicional
axiomatitzaria
axiomatitzaries
axiomatitzaria
axiomatitzarÝem
axiomatitzarÝeu
axiomatitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
axiomatitzat
axiomatitzat
axiomatitzat
axiomatitzat
axiomatitzat
axiomatitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
axiomatitzi
axiomatitzis
axiomatitzi
axiomatitzem
axiomatitzeu
axiomatitzin
Imperfet
axiomatitzÚs
axiomatitzessis
axiomatitzÚs
axiomatitzÚssim
axiomatitzÚssiu
axiomatitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
axiomatitzat
axiomatitzat
axiomatitzat
axiomatitzat
axiomatitzat
axiomatitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
axiomatitzat
axiomatitzat
axiomatitzat
axiomatitzat
axiomatitzat
axiomatitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
axiomatitza

axiomatitzi
axiomatitzem
axiomatitzeu
axiomatitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
axiomatitzant
Participi
axiomatitzat
axiomatitzada
axiomatitzats
axiomatitzades