Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
autorealitzo
autorealitzes
autorealitza
autorealitzem
autorealitzeu
autorealitzen
Imperfet
autorealitzava
autorealitzaves
autorealitzava
autorealitzŕvem
autorealitzŕveu
autorealitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
autorealitzat
autorealitzat
autorealitzat
autorealitzat
autorealitzat
autorealitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
autorealitzat
autorealitzat
autorealitzat
autorealitzat
autorealitzat
autorealitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
autorealitzí
autorealitzares
autorealitzŕ
autorealitzŕrem
autorealitzŕreu
autorealitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
autorealitzat
autorealitzat
autorealitzat
autorealitzat
autorealitzat
autorealitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
autorealitzar
autorealitzar
autorealitzar
autorealitzar
autorealitzar
autorealitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
autorealitzat
autorealitzat
autorealitzat
autorealitzat
autorealitzat
autorealitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
autorealitzaré
autorealitzarŕs
autorealitzarŕ
autorealitzarem
autorealitzareu
autorealitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
autorealitzat
autorealitzat
autorealitzat
autorealitzat
autorealitzat
autorealitzat
Condicional
autorealitzaria
autorealitzaries
autorealitzaria
autorealitzaríem
autorealitzaríeu
autorealitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
autorealitzat
autorealitzat
autorealitzat
autorealitzat
autorealitzat
autorealitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
autorealitzi
autorealitzis
autorealitzi
autorealitzem
autorealitzeu
autorealitzin
Imperfet
autorealitzés
autorealitzessis
autorealitzés
autorealitzéssim
autorealitzéssiu
autorealitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
autorealitzat
autorealitzat
autorealitzat
autorealitzat
autorealitzat
autorealitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
autorealitzat
autorealitzat
autorealitzat
autorealitzat
autorealitzat
autorealitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
autorealitza

autorealitzi
autorealitzem
autorealitzeu
autorealitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
autorealitzant
Participi
autorealitzat
autorealitzada
autorealitzats
autorealitzades