Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
automatitzo
automatitzes
automatitza
automatitzem
automatitzeu
automatitzen
Imperfet
automatitzava
automatitzaves
automatitzava
automatitzŕvem
automatitzŕveu
automatitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
automatitzat
automatitzat
automatitzat
automatitzat
automatitzat
automatitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
automatitzat
automatitzat
automatitzat
automatitzat
automatitzat
automatitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
automatitzí
automatitzares
automatitzŕ
automatitzŕrem
automatitzŕreu
automatitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
automatitzat
automatitzat
automatitzat
automatitzat
automatitzat
automatitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
automatitzar
automatitzar
automatitzar
automatitzar
automatitzar
automatitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
automatitzat
automatitzat
automatitzat
automatitzat
automatitzat
automatitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
automatitzaré
automatitzarŕs
automatitzarŕ
automatitzarem
automatitzareu
automatitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
automatitzat
automatitzat
automatitzat
automatitzat
automatitzat
automatitzat
Condicional
automatitzaria
automatitzaries
automatitzaria
automatitzaríem
automatitzaríeu
automatitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
automatitzat
automatitzat
automatitzat
automatitzat
automatitzat
automatitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
automatitzi
automatitzis
automatitzi
automatitzem
automatitzeu
automatitzin
Imperfet
automatitzés
automatitzessis
automatitzés
automatitzéssim
automatitzéssiu
automatitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
automatitzat
automatitzat
automatitzat
automatitzat
automatitzat
automatitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
automatitzat
automatitzat
automatitzat
automatitzat
automatitzat
automatitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
automatitza

automatitzi
automatitzem
automatitzeu
automatitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
automatitzant
Participi
automatitzat
automatitzada
automatitzats
automatitzades